Ворскла — Дніпро: думки перед матчем

Після “Жиліни” на “Ворсклу” полилися потоки бруду

Така вже психологія у наших вболівальників — у часи перемог дарувати веселки, а коли команда програє — щедро обливати лайном. Коли “Ворскла” вигравала сім матчів підряд з пристойним рахунком всі тільки й знали, що роздавати компліменти Василю Вікторовичу Сачко, футболістам, керівництву і т. п. Після останнього поєдинку минулого чемпіонату проти “Зорі”, вже подекуди залунало що, мовляв, це зрада і ганьба, і треба всіх футболістів позвільняти, а їхні зарплати віддати у фонд допомоги бездомним тушканчикам. Однак, тоді градус народної ейфорії був настільки високим, що ці голоси принишкли. До того ж арбітр того матчу не призначив пенальті у ворота суперників, ще й видав “лівий” гірчичник Антону Шиндеру. Вболівальники вирішили, що такі дії судді це “очень опрометчиво” і тут же внесли його у розряд “тридваразів”. Коротше, все списали на арбітра, а футболісти так і залишилася “зелено-білими” і пухнастими.

Новий чемпіонат стартував не так, як хотілося б вболівальникам, а перший матч у Лізі Європи, “Ворскла” з тріском програла. Полтавські вболівальники цього навіть не побачили, бо ж трансляції ніхто не організував. І тут почалося... “Це не “Ворскла” - це колгосп”, - пише один, “Васю Сачко — у відставку”, - кричить інший... Коротше, розносять команду, наліво й направо. Відразу з’явилися крикуни, які краще за всіх знають, як треба грати у футбол і кого Сачко має ставити у стартовий склад. Здавалося б, нічого дивного тут немає, команда провалила важливу гру і заслуговує жорсткої критики разом зі своїм тренером. Але якщо знову наступить смуга перемог, ці ж самі люди будуть знову співати осанну на честь гравців і тренерів.

Я занадто молодий, щоб когось чомусь повчати, але все ж таки маю сказати кілька слів. Шановні футбольні і навколофутбольні полтавці, “Ворскла” - це не тільки гравці, тренери, президент і стадіон. Ви також є частиною клубу. І перш ніж розповідати про те, що у нас команда досі “Колгоспник”, спробуйте хоч раз прийти на стадіон тверезими, не палити на трибунах і не плювати насінням на голови сусідам. Мрію про той день, коли “Ворскла” набере нормальний штат стюардів, де будуть працювати вишибали, а не пенсіонери. Щоб кожного козла, який не вміє поводитися на трибунах, виводили б к бісовій матері, ось тоді можливо в когось побільшає клепок.

Радують і “диванні експерти” в обличчі моїх колег-журналістів. У першому турі, коли “Ворскла” приймала “Волинь” на післяматчевих прес-конференціях питання поставили лише дві людини. Перша гра сезону, приїхав Віталій Кварцяний (Кварцяний, Карл!), а питання є лише у двох журналістів. Ну до Кварцяного, то таке, але ж і Василю Сачку задає питання той же дует. Ось тут починається “колгоспник”, не у кабінеті Яворського і навіть не на полі у “Жиліні”, а ось тут. На обпльованих трибунах і на мовчазних прес-конференціях.

Ворскла” добряче, пардон, обламалась у Словаччині і з цього приводу треба серйозно спитати з Сачка, Даллку і компанії. Але сьогодні гра з “Дніпром”, і я бажаю “Ворсклі” виграти і заткнути пельку всім крикунам. До речі, шановні читачі, ви можете поставити запитання головним тренерам, для цього залишайте їх у коментарях під моїм попереднім блогом. Всі на футбол!